Co powiesz na 100_ matury z języka angielskiego

Nauka języka obcego to wspaniała inwestycja we własny rozwój. Mało kto wie, jak istotnym procesem w życiu jest taka nauka. Bardzo ważne, by nauczyciele uczący chociażby języka angielskiego w liceum, który jest teraz jednym z najpopularniejszych języków na świecie, byli świadomi, jak wielką odpowiedzialność noszą na swoich barkach. W końcu muszą nauczyć młodych ludzi języka, który prędzej czy później każdemu na swój sposób się przyda i z którego trzeba będzie zdać pewnego rodzaju egzamin, często różniący się od znanych wszystkim kartkówek czy sprawdzianów. Wiadomo, że nie tak łatwo nauczać dużą klasę liczącą około trzydzieści osób. To trzydzieści indywidualnych jednostek. Każdy ma trochę inny stosunek do nauki – nie tylko języków obcych, ale również przedmiotów ścisłych czy typowo humanistycznych jak język polski czy historia. Zadaniem nauczyciela jest przedstawienie swojego przedmiotu w sposób jak najbardziej atrakcyjny! Czy jest to możliwe? Jak najbardziej! Będzie to bardzo proste z repetytorium Oxford Matura Trainer do angielskiego. Uczniowie korzystający z tej książki pokochają język angielski!

Maturzyści – uczniowie, którymi trzeba się dobrze zaopiekować

Maturzysta to uczeń, o którego trzeba zadbać kompleksowo – na wielu poziomach. Trzeba wziąć pod uwagę, że to zestresowany człowiek, który musi uporządkować w swojej głowie wiedzę z wielu przedmiotów – nie tylko z języka angielskiego. Nie ma dużo czasu, by bawić się z nim językiem obcym. Etap, w którym był on zachęcany do zainteresowania się angielskim i w którym mógł łapać różne zwroty poprzez filmy, seriale i gry – minął. Oczywiście nadal można to stosować, ale głównie jako twórczy odpoczynek. Teraz przed maturzystą systematyczny trening głowy, czyli utrwalanie wiedzy. Uczniowi ostatniej klasy liceum potrzebne jest solidne przygotowanie, które zapewni mu jak najwyższy wynik na egzaminie maturalnym. Przygotowanie to powinno polegać na dokładnym przypomnieniu, jak to było z tymi czasami, jak się odzywać na maturze ustnej i jakie właściwie były słówka w tym dziale, który przerabiany był na początku liceum. Bardzo dużo pytań może się tlić w głowie ucznia. Z pomocą przychodzi dobre repetytorium prosto z Oxfordu. Warto dać się jemu poprowadzić, by nie przegapić ani jednej ważnej informacji, która może być tą najistotniejszą na zbliżającym się majowym egzaminie. 

Dobry podręcznik to podstawa

Dlaczego tak bardzo zachwalamy książkę do języka angielskiego oferowaną przez Oxford University Press? Na pewno wśród swoich znajomych masz studentów, którzy dopiero co przechodzili przez długi i żmudny proces przygotowań maturalnych. Zapytaj ich, jaki podręcznik pomógł im w nauce języka angielskiego. Jesteśmy pewni, że większość osób, które dostały się na prestiżowe studia, odpowiedzą Ci, że towarzyszyło im repetytorium Oxford matura trainer. Konstrukcja tego podręcznika i zawarte w nim treści pozwalają przygotować się do matury na 100%. Po przerobieniu tego repetytorium egzamin dojrzałości z języka angielskiego to bułka z masłem.