Czy warto zainwestować w książkę Oxford matura trainer

Repetytorium czy korepetycje?

Wielu nastolatków w Polsce już w maju stanie przed ważnym wydarzeniem w ich życiu, którym jest egzamin maturalny. Egzamin dojrzałości składa się z trzech testów dotyczących matematyki, języka polskiego oraz języka angielskiego. Aby zdać egzamin maturalny, trzeba zdać wszystkie trzy testy dotyczące poziomu podstawowego. Powszechnie wiadomo, że język obcy, a dokładnie język angielski jest coraz częściej wybieranym przedmiotem. Ważne jest odpowiednie przygotowanie się do tego wydarzenia. Otóż, wybrać korepetycje czy raczej repetytorium z języka angielskiego? Zapisanie się na korepetycje wiąże się z różnymi aspektami, które zniechęcają nas do nauki. Przykładowo, system oceniania na korepetycjach, lecz większą wadą jest koszt, który wiąże się z nimi. Zaopatrując się w repetytorium unikasz dodatkowych kosztów, gdyż zakup książki jest jednorazowym wydatkiem, dodatkowo nie będziesz oceniany. Ważną zaletą jest również to, że możesz uczyć się i powtarzać wtedy, kiedy Tobie pasuje, a wybierając korepetycje jednak masz ustaloną godzinę, której trzeba się trzymać. 

Czym kierować się wybierając repetytorium do języka angielskiego?

Ważnym aspektem podczas wybierania repetytorium jest odpowiednie dobranie poziomu, który odpowiada naszemu poziomowi znajomości języka angielskiego. Warto również przeanalizować czy wszystkie obowiązkowe umiejętności do opanowania zostały zawarte w naszym repetytorium, przykładowo umiejętność rozwiązywania zadań pisemnych lub ustnych, ale również odpowiednie skupienie się na gramatyce języka angielskiego. Nie można również zapomnieć o możliwości odsłuchania nagrania dotyczącego zadania ze słuchania. Niewiele powszechnych książek posiada dołączoną płytę lub kod aktywacyjny na stornie, z których możemy odsłuchać treść słuchowiska. 

Dlaczego akurat Oxford Matura Trainer z poziomu podstawowego kupisz w Taniej Książce?

Repetytorium Oxford Matura Trainer ostatnimi czasy stał się coraz bardziej popularny ze względu na jego duże ilości zalet, które posiada. Repetytorium to zostało w taki sposób napisane, aby uczniowie nabyli umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych, ale dodatkowo aby ćwiczyli umiejętność porozumienia się w języki angielskim w różnych sytuacjach życiowych. Repetytorium to, w przeciwieństwie do innych, przedstawia naukę w sposób odmienny. Pokazuje, że sama “sucha” nauka słówek i reguł gramatycznych nie gwarantuje umiejętności rozwiązania zadania bez rozumienia tematu. Repetytorium Oxford Matura Trainer zostało zaopatrzone w bardziej zaawansowanie słówka, które pozwalają wzbogacić naszą wiedzę. 

Zalety repetytorium Oxford Matura Trainer:

  • nagrania do wszystkich zadań na rozumienie ze słuchu
  • szczególne wskazówki, dotyczące umiejętności pisania i mówienia
  • modelowe wypowiedzi i teksty
  • powtarzanie i testowanie – po każdym rozdziale znajduje się test 
  • ilość materiału pozwala na zrealizowanie wszystkich wymagań dotyczących matury podstawowej z języka angielskiego
  • objaśnienia gramatyczne z przykładami
  • zgłębienie znajomości środków językowych, które powinny być wykorzystane podczas egzaminu ustnego z języka angielskiego